.
 
 
buton sol

başlangıç sayfam yap

buton sağ
 
buton sol

favorilerime ekle

buton sağ
 
buton sol

iletişim

buton sağ
sohbet logo
 
.
sol üst . sağ üst
.
Aşk Biyografi Burçlar Bilmeceler Cinsellik
Fıkralar Güzeller Galerisi Dizi izle Film izle Video
Şiirler Sözler Sağlık Kadınca Rüya Tabirleri
İRC komutları Haber Yemek Tarifleri Mirç indir Gazeteler
Canlı Tv Kurallar Chat Arkadaş Siteleri Hakkında
 
 

Sohbet Girişi

  sohbet resim  
 
.
rumuz girişi
.
.
şifre girişi
. şifreniz yok ise
.
.
oda seçimi
 
.
 
 

Duyurular

  bizden haberler - duyurular  
 
 

-  Şuan An itibari ile sitemizde aktif olan *. kullanıcısınız.
- Global sohbet kanalı olan #SOhbetfuL odasına giriş yapacaksınız.
- Chat Sohbet'e bağlanabilmek için Java uygulamasının kurulu olması gereklidir, değilse indirip kurabilirsiniz. 

 
     
 

                                                         Girmek istediğiniz sohbet odalarını seçiniz
#Sohbet
#Arkadaş
#Bedava
#Chat
#Sohbet et
 
#Avrupa
#Hollanda
#Almanya
#Belçika
#Mynet
 
#Türkiye
#Sohpet
#Kelebek
#Ankara
#Konya
 
#Fransa
#Çet
#izmir
#35+
#18+
 
#Avusturya
#İsviçre
#Kanada
#Eskişehir
#Bursa
 
#Danimarka
#25+ 30+
#Cinsellik
#İstanbul
#Samsun
Karabük Tarihi
Karabük 3 Nisan 1937''de Demir Çelik fabrikalarinin temelinin atilmasiyla bir sanayi sehri olarak dogmus, ülkenin degisik yörelerinden insanlarin bir araya gelmesiyle olusmustur.

6 Haziran 1995 tarihinde Karabük il olarak yeni bir döneme baslangiç yapmis, bu çerçevede yeniden teskilatlanirken, il envanteri ve veri tabani olusturma çabalari hiz kazanmistir. Bunun ilk semereleri zaman içinde alinmis, çesitli yayin ve dokümanlardan sonra ilk kapsamli çalisma 1999 yilinda Karabük Il Yilligi adi altinda yayinlanmistir.

Sanayi toplumundan, bilgi çagina yol aldigimiz bu günlerde veri kaynaklarinin çogaltilmasi ve tüm insanligin hizmetine sunulmasi, teknolojik gelismeler sonucu, hem daha önemli hale gelmis, hem de daha kolay ulasilabilir ortamlar gelismistir.
Günümüz bilgi teknolojilerinde yasanan bas döndürücü gelismeler; ilimizi daha fazla okuyucuya tanitma sansi vermistir.

Iste teknolojinin bize sundugu bu olanaklari kullanarak, sanal ortamda ilimize ait birtakim özet bilgileri, insanlarin istifadesine sunmanin mutlulugunu yasiyoruz. Olusturulan bu WEB sitesinde çesitli görsel ve dokümantasyon bilgiler ile Karabük''ün tanitilmasi amaçlanmistir.

Karabük ili her ne kadar yeni kurulmus bir il olsa da; özellikle Safranbolu gibi dünya kültür mirasina dahil olmus, Türk kent kültürünün essiz örneklerini bir bütün halinde günümüze kadar tasiyan ve bu haliyle açik hava müzesi konumunda olan tarihi ve kültürel degerleri, Eskipazar ve Eflani gibi yerlesim birimlerimiz ise geçmis dönem ve medeniyetlerin önemli yerlesim merkezlerini bünyesinde barindirmis, o medeniyetlerden günümüze önemli tarihi kalintilari tasimislardir.

Tarihsel ve kültürel zenginlikleri yaninda, nadir doga güzelliklerine de sahip olan Karabük, aslinda çok az taninmaktadir. Yenice’deki yagmur ormanlari ve açik hava agaç müzesi (arboratum), Ovacik ilçesinde agirlikli olmak üzere, ilin geneline yayilmis olan yaylalari, dünya magara literatürüne girmis magaralari, kanyonlari dogal göl ve göletleri ile farkli bir yurt kösesidir.

Kültürel ve tarihsel miras, essiz doga güzellikleri, ulasiminin kolay olusu ve denize günü birlik gidilip gelinebilmesi Karabük’ün turizm açisindan da gelismesine imkan saglamistir. Karabük, Bati Karadeniz Bölgesi’nde en önemli turizm merkezidir.
Ilin ekonomisi imalat sanayine bagli olarak gelismistir. Ormancilik, hayvancilik ve tarim bunu izlemektedir. Ilimizde arazi sartlarinin uygun olmayisi nedeniyle tarim yeteri kadari gelisememistir. Ormancilik ve orman ürünleri ise kirsal alanda en önemli gelir ve geçim kaynagini olusturmaktadir.

Karabük bir sanayi sehri olarak dogmus; demir ve çelik alaninda faaliyet gösteren haddehaneler ve dökümhanelerle gelismistir. Bugün ise sanayi çesitlenerek tek ürüne bagliliktan kurtulma yolunda önemli asamalar kaydetmistir. Özellikle tekstil sektöründe önemli üretim artislari ve istihdam saglanarak yurtdisina ihracat olanaklari elde edilmistir. Son dönemde ise önemli mermer rezervleri tespit edilerek isletmeye açilmis, mermer isleme tesislerinin kurulus çalismalari hizlanmistir. Ayrica; gida, kimya, orman ürünleri alanlarinda faaliyet gösteren küçük ve orta boy isletmeler faaliyetlerini sürdürmektedir.

Karabük Organize Sanayi Bölgesi kurulus çalismalari hizla sürerken, Küçük Sanayi Siteleri yapilmakta, Teknik Egitim Fakültesi ve Safranbolu Meslek Yüksek Okulu’nun altyapisi gelistirilmeye çalisilmakta, yeni bölümlerle kapasiteleri ve ögrenci sayilari artirilmaktadir. Bu altyapi çalismalari sonrasinda, yeni fakülte ve yüksekokullar kurularak Karabük’te üniversite kurulmasi amaçlanmaktadir.

Iste bu gelismeler, toplumsal, kültürel degerler, sözlü halk edebiyati ürünleri, gelenekler ve görenekler ile ilimizin dogal zenginlikleri, sanal ortamda, çok özet sayilabilecek bir ölçekte de olsa verilmeye çalisilmistir.

Toplam yönetim kalitesi geregi olarak ve bilgi çaginda, degisimin gücünü kullanarak, teknolojik yeniliklerle böyle bir çalismayi sunmanin mutlulugunu yasarken, bu çalismaya emegi geçenlere tesekkür ediyorum.

Bilgi çagi insanlarina ve sitemizi ziyaret eden siz okuyuculara basari dileklerimle.

Karabük ilçeleri semtleri
Eflani, Eskipazar, Ovacık, Safranbolu, Yenice
.
sol alt . sağ alt
.
sol alt . sağ alt
sol üst . sağ üst
.
sol üst . sağ üst
.
  günün sözü  

Kısa Anlamlı Özlü Sözler;

 
.
sol alt . sağ alt

 
bulut, cloud  

site haritası, sitemap site haritası, sitemap
.

sohbet chat kerizim chatrandom chatraw chatroulette sohbet chat avusturya chat hollanda chat belçika chat almanya chat chat cinsel sohbet

 
. . .
   

İçerik son olarak itibari ile güncellenmiştir.

.