Chat Sohbet, Mobil Sohbet odaları


Chat Sohbet, Mobil Sohbet odaları

Hey gidi Sohbet ve Chat günleri.. Evet bugun değerli çok eski dostum sanal geçmişimiz olan Samuray’la konuşurken eski günleri vaad ettik. Eskiden Sohbet siteleri boyle fazla yoktu çok nadirdi. Teknoloji geliştikçe çok şeyler değişti. Herkes siteler açtı. Bazıları baya gelişti ve güzel yerlere geldi. Mobil Sohbet veya Chat Sohbet bu kadar yaygın değildi. Samuray bu sanalda beni geçmişte olabilir bayada kendini oda geliştirdi.. Gülerek bana eski günleri anlatiyor. Eskiden Sohbet ve dostluk başkaydı. Çıkarcılık hainlik yoktu. Hersey bambaşka ve çok güzeldi. Sanal da olsa herkes birbirine çok değer verirdi. İlla aynı memleketten olmak lazım değildi. Farklı şehirli olabilirdi. Ben elaziğ’li samuray ise sivas’ liydi. Din dil mezhep ayrıksızın çok samimi dostluklar kuruyorduk. Kimse kimse ters kelime sözcükler kullanmazdı. Mobil sohbet çok azdı ama bilgisayar üzerinden çok yoğun olurduk.

Chat Sohbet ve Mobil Sohbet Odaları

CHAT Sohbet ve Mobil Sohbet

Chat denilince hemen sanal alem gelirdi aklımıza. Koşar gider ya bi büyüğümüzün bilgisayarına yada internet cafelere masa açıp otururduk. Biz baya bağimli olmuştuk chat ve sohbet aleme. Tabi şimdi teknoloji oyle mobil aygıtlar ürettiki bilgisayarla eş değer neredeyse. İnsanlar artık herseyini çoğu işlerini mobil telefon üzerinden hallediyor. Tatile çıkıyor telefonundan evini ve evdeki herseyini mobil telefonundan hallediyor. Ne güzel değilmi. Aslında bir taraftan güzel bir taraftan güzel değil. Neden derseniz eskiden misafirlik vardı. Selamlaşmak vardı. Akraba ziyaretleri vardı. Evlere gider orda sohbetler kurardık. Saatlerce oturur muhabbet ederdik. Peki ya şimdi?. Dedim ya şimdi artık mobil telefon ile aranıp alo nasılsın denilip hal hatır soruluyor. Ziyaretler kesildi. Dostluklar azaldı. Bu aslında bizlerde bir pasiflik oluşturdu. Tekmoloji bizleri boyle yapmadı biz kendimizi tembelleştirdik. İlla telefonla aranıp hal hatır sormak mecburi değil. Binersin arabana çıkar gidersin misafirliğe oturur kurarsın yine güzel sohbetini değil mi?. Tabiki evet biz miskinliğe vurmuşuz aslında kestirip atiyoruz. Aslında bu bizim elimizde hersey sizde biter. Teknoloji yi bahane edip kaçıyoruz. Ne güzeldi eskiler aslında herkes birbirine selam verirdi. Bir birlerini yolda görse sorar evine davet ederdi. İlla bi çay bi su ikram ederdi. Bunu biz kendi ellerimizle öldürüyoruz. Bazen insan yalnız kalınca kendini mobil sohbete yönlendiriyor. Chat sohbet etmek istiyor. Neden yalnızlıktan. Kendini yanlızlığa mahkum birakmak olmaz. İnsanin psikolojisi bozulur. SohbetFul.Net olarak boyle güzel nezih ortamı kurduk. Sağ olsun eski dostlar arkadaşlarim ziyaretime geliyorlar. Bende tabiki ziyaretlerine giderim sorarım. Bunu neden anlattım derseniz sevgili dostlarım inanın size tek kalan samimi dostluklar, arkadaşliklar, eski güzel günler bunlar kalir insanın mazisinde.

Chat Sohbet

Evet şimdi Chatsohbet.net yada mobilsohbet.com sitelerinde hersey mevcut sevgili dostlarım. Ama eski dostluğu belki bulamazsın ama bulmakta sizin elinizde olan bişi. Yok diğe bişi olmaz. Herseyi kendin çizersin beyninde. Chat denilince belki bazı insanlarda kötü anlama gelir. Lakin bunu yanlış lanse edilmiş onlara. Halbuki Mobil de Sohbet etmek yada Chat yapmak kötü bişi değildir. Manfaatsiz gayet güzel sohbetler kurulabilir arkadaşlar. SohbetFul.Net olarak herkesi bu güzel sayfamiza beklerim dostlarım. Şimdiden teşekkür ederim.

Saygılarimla Esirkan..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir