Sohbet Demi


Sohbet Demi

Sohbet Demi nedir sizce? Şuan düşündüm de anlamı sanki çay demi gibi oluyor. Ama bence anlamı şöyle koyu sohbet gibi yani nasıl denir bağlı sohbet şekli. Öyledir galiba bak google amca ne dio sohbetdemi hakkında.

Çayın değil sohbetin demi. Konyalıların önemli ve genellikle emeklilerin bilhassa yerleri köşe başlarındaki çay ocakları. Doğru söylüyor google amca Konya sohbet edenler bilirler bu klasik geleneği.
Bu sohbet alanında kimileri derdini anlatır, kimileri ise yalnızlığına çayın şekerini ortak eder.
Yalnızlıkların, mutlulukların, hüzünlerin zaman zaman tek şahidi klavyeler olur. İnanın öyle şeyler yazarım ki bu konuda okurken hayret içinde kalırsınız.

Sohbet Demi

Farklı değil aslında insanlar emin olun. Herkes heran canınızı yakabilir. İnsan işte, avutuyor kendini, yalnızlık geride kalsın isterken koyu sohbet ederken güvenmeyi deniyor. Güvenmek; koskaca alfabeyi öğrenip susmak gibi birşey…
Bağlı sohbet ederken bile ben hiçbir zaman kendimi ifade edemediğime eminim. Ne demek istediğimi hiçbir zaman anlamadılar. Zaten anlasalar böyle olmazdı, bambaska olurdu herşey.
Bazen kendine soru sorman gerekir, lakin kendine cevap vermek istemezsin.
Bu aralar yüzüm düştü biraz bakmayın, eski havalı halimden eser yok. Hayat banada acımadığından benide yıprattı baya…
Ama en kötü sınama evlat sınamasıymış. Annem haklıymış rabbim evlat ile sınamasın. Sıcak kahkaların ardından alevler çıkarken insanlar inanın ateşin farkına varamıyor.
Rabbim dostumuda, düşmanımıda evlat ile sınamasın…

Sohbet Demi

Sohbet Demi

Şehirler arası sohbet

Şehirler arası sohbet dedim çünkü zaman, mekan, yer ayırt etmeden sohbetdemi’ni her daim aynı tutuyoruz.  Sizleri ailemize fulsohbet adresine davet ediyoruz.

Sohbet Demi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir